green close

КАТАЛОГ ТОВАРОВ

go

СТОРІНКИ

КОНТАКТНІ ДАНІ:

Тел.: +380 (96) 138-33-16, +380 (61) 222-72-70

Email.: zp-torg@i.uaЩо потрібно знати для отримання високого врожаю озимого ріпаку

Дата створення: 2017-10-01 20:29

Ріпак пошкоджують близько 50 видів фітофагів, які завдають шкоди різних частин рослини в різні фізіологічні стадії росту і розвитку культури

Для отримання високих врожаїв ріпаку необхідно боротися не тільки з бур'янами, але і з шкідниками. Крім того, важливо дотримуватися термінів посіву цієї культури

Ріпак пошкоджують близько 50 видів фітофагів, які завдають шкоди різних частин рослини в різні фізіологічні стадії росту і розвитку культури. Своєчасний підбір попередника — основна умова для контролю популяції шкідливих організмів у посівах ріпаку. Його не рекомендується повертати на попереднє поле не раніше, ніж через чотири роки. Посівні площі цієї культури в межах господарства не повинні перевищувати 20-25% орних земель. Ділянки, де ріпак та інші хрестоцвіті культури вирощувалися в попередньому році, повинні бути віддалені від нових посівів не менше ніж на 3 км.

Для захисту культури проти комплексу ґрунтових і наземних шкідників (хрестоцвіті блішки, попелиці, ріпаковий листоїд, квіткоїд, пильщик, совки, прихованохоботники ін) і хвороб (пліснявіння, чорна ніжка, кореневі гнилі, альтернаріоз, фомоз інші) потрібно обов'язково застосовувати протруйники. Вельми ефективна передпосівна обробка очищених і каліброваного насіння баковою сумішшю таких протруйників інсектицидної та фунгіцидної дії, як Венцедор, ТН (тебуконазол, 25 г/л + тирам 400 г/л), 1,0-1,2 л/т і Командор Гранд, ТН (імідаклоприд, 500 г/л + альфа-циперметрин, 50 г/л), 5,0-7,0 л/т. Такий прийом дозволяє надійно захистити культуру в найбільш критичний період росту (проростки насіння, сходи). Він є ефективним і екологічно безпечним порівняно з обприскуванням.

Якщо насіннєвий матеріал до посіву був оброблений тільки препаратом фунгіцидної дії, то при наявності на полі 4-6 примірників імаго хрестоцвітих блішок на одному квадратному метрі (у фазі сходів) або при 1-2 несправжніх гусениць ріпакового пильщика на рослину (у фазі 3-4 листків), сходи ріпаку обов'язково слід обробити інсектицидами. У нас є два дієві препарати — інноваційна новинка Нокаут Екстра, КС (альфа-циперметрин, 200 г/л) або Наповал, КС (імідаклоприд, 300 г/л + альфа-циперметрин, 100 г/л). Обприскування посівів проти шкідників можна поєднати із застосуванням фунгіцидів-регуляторів росту.

Насамперед інсектицид Нокаут Екстра, КС оптимально підходить для першої інсектицидної обробки ріпаку. Це препарат контактно-шлункової дії, він розроблений в удосконаленій препаративній формі (концентрат суспензії), що дозволяє швидко і надійно контролювати комах-фітофагів. Порівняно з інсектицидами на основі концентратів емульсій, Нокаут Екстра, КС має кілька переваг. По-перше, більш широкий діапазон термостабільності. Якщо в концентраті емульсії альфа-циперметрин працює при температурі до +20°С, то температурний коридор для концентрату суспензії більше: він продовжує ефективно діяти до +25...+28°Пн. По-друге, робочі розчини з концентратами емульсій швидко випаровуються — у середньому в 1,5-2 разу швидше, ніж подібні концентрати суспензії (в залежності від погодних умов). В результаті препаративна форма Нокаут Екстра, КС забезпечує пролонгацію захисного періоду в 10-14 днів. По-третє, концентрат суспензії має поліпшені токсико-гігієнічні характеристики: відсутність різкого запаху і високої летючості гарантує безпеку його використання.

Під час розробки схеми захисту озимого ріпаку також варто враховувати, що для успішної перезимівлі в кінці осінньої вегетації (коли протягом п'яти днів температура повітря не перевищує +2 °С) рослини повинні сформувати 6-8 листків з діаметром кореневої шийки 8-10 мм і її висотою в межах 8-10 мм, при цьому коренева система повинна бути довжиною не менше 250 мм

Орієнтиром для отримання оптимально розвинених рослин перед входженням в зиму є строк сівби в кожному конкретному регіоні та інтенсивність росту висіяних сортів чи гібридів. Для формування таких рослин сума позитивних температур (понад +5 °С) від сходів до входження в зиму повинна становити 750...800 °С. Однак, у зв'язку зі зміною клімату в бік потепління, великою проблемою для отримання нормальних сходів (навіть для традиційних зон вирощування ріпаку) часто є відсутність вологи у верхньому горизонті ґрунту. Тому в умовах виробництва доводиться відходити від оптимальних строків в ту або іншу сторону.

Сівба в ранні строки проводять зазвичай після випадання дощу (щоб була волога для отримання сходів) і в пізні терміни, коли, ризикуючи, сіють в грунт (або після випадання дощу, але пізніше за оптимальні терміни). При ранніх строках сівби виникає небезпека переростання рослин (початок стеблування) і різке зниження їх зимостійкості. На пізніх - рослини для входження в зиму не встигають сформувати необхідну кількість листя і накопичити в точках росту достатньої кількості цукрів, які забезпечують високу морозостійкість. А оскільки кількість листя перед входом в зиму визначає кількість стебел на рослині, то це, як правило, призводить до зниження врожаю.

На сьогодні вже відпрацьована технологія, що дозволяє уникнути переростання рослин з допомогою фунгіцидів-ретардантів, які викликають затримку поділу і росту клітин субапикальной меристеми. При цьому повністю зростання культури не припиняється: система верхівки продовжує функціонувати. У результаті формуються вкорочені і потовщені стебла, пластичні речовини перерозподіляються між стеблом і репродуктивними органами, інтенсивніше формуються структурні елементи, що визначають урожай.

В цьому році компанія ALFA Smart Agro вивела на ринок фунгіцид-ретарданти Теза, КС (тебуконазол, 500 г/л) у нової препаративної форми — концентраті суспензії. Саме завдяки їй препарат має подовжений термін захисної дії, що забезпечується за рахунок більш повільного випаровування робочого розчину і більшого проникнення діючої речовини в рослину. Діюча речовина препарату тебуконазол затримує ріст рослин в довжину, стимулює накопичення асимілянтів та інших поживних речовин у коренях, стимулюючи розвиток кореневої системи. Крім цього, вона сприяє зниженню вмісту вологи в рослинах і підвищує морозостійкість. Крім ретардантного впливу препарат має фунгіцидну дію, що дозволяє паралельно контролювати ряд збудників хвороб ріпаку (альтернаріоз, фомоз, борошниста роса, циліндроспоріоз тощо). Так, розвиток альтернаріозу, фомозу в посівах озимого ріпаку в осінній період зменшує ассимиляционную поверхню, а мікотоксини грибів роду Alternaria знижують зимостійкість рослин.

Оптимальним періодом для внесення регуляторів росту є фаза 3-4 справжніх листків. Максимальний ретардантний ефект препарати проявлять в тому випадку, якщо дотримані всі інші елементи технології обробки (оптимальні строки і норми висіву, своєчасний і якісний захист рослин від шкідливих організмів та ін). Якщо культура має вже 5 справжніх листків, норма витрати препарату повинна бути максимальною. А ось використовувати регулятори росту у фазу 6-7 листків менш ефективно.

Отже, важливість осіннього захисту озимого ріпаку не потрібно недооцінювати. Економлячи на ньому кошти, можна втратити урожай і не отримати бажаного прибутку. Важливо поетапно, на різних стадіях вегетації культури, застосовувати препарати для контролю бур'янів, шкідників і захворювань, а також з допомогою ретардантів не допускати переростання рослин. Тільки при таких умовах можна отримати більш компактні і зимостійкі рослини, а навесні забезпечити їх швидке зростання. У разі несприятливих погодних умов урожай на обробленому полі і необробленому засобами захисту кардинально відрізняється.

Схема регулювання морфологічних показань рослин ріпаку в осінній період

Іст трейд груп